Skip to main content

Comarch ERP Optima 2017.0.1Już w pierwszej połowie listopada br. pojawiła się całkowicie nowa wersja programu Comarch ERP Optima w modelu usługowym. Klika dni temu światło dzienne ujrzała również nowa wersja stacjonarnej Optimy oraz modułu Comarch ERP e-Pracownik. Obydwie oznaczone są numerem 2017.0.1.

Liczba nowości, jakie zostały wprowadzone w nowych wersjach Comarch ERP Optima robi wrażenie, albowiem jest ich ponad 100! Najważniejsze z nich to:

  • inwentaryzacja środków trwałych,
  • udogodnienia w prowadzeniu Księgi Podatkowej dla przedsiębiorstw wielozakładowych,
  • możliwość elastycznego korygowania oraz podpowiadania walut,
  • wprowadzenie funkcjonalności windykacji na żądanie,
  • weryfikacja pracowników według ich numerów PESEL,
  • eksportowanie paczek przelewów w postaci plików XML.

W kontekście integracji z ERP 4.0 na szczególną uwagę zasługuje dodanie do Analiz Business Intelligence rozbudowanego mechanizmu raportowania ocen pracowniczych. Oceny generowane są z poziomu modułu Comarch ERP e-Pracownik.

Nowa wersja e-Pracownika 2017.0.1 to przede wszystkim dwie nowości: harmonogramowanie szkoleń pracowniczych oraz funkcja intranetu, czyli zasobnika z dokumentami, które mogą zostać udostępnione pracownikom.

Od wersji 2017.0.1 system Comarch ERP Optima nie jest wspierany na systemie operacyjnym Windows Vista, w związku z tym wszystkich, którzy korzystają z tego systemu operacyjnego zachęcamy do kontaktu z POLKAS – zaproponujemy Państwu przejście na wyższy system Windows na korzystnych warunkach.

W naszej ofercie znajduje się bowiem cała gama oprogramowania Microsoft Windows – od wersji 7, 8 i 10 aż do Windows Foundation, Essentials i Server Editions, które (oprócz Foundation) są już dostępne w wersjach 2016.