Skip to main content

Comarch ERP Optima, podobnie jak inne programy tej klasy, występuje w wersji dla firm oraz w wersji dla biur rachunkowych. Ta druga opcja jest nieco droższa, ale umożliwia utworzenie wielu baz danych. Uprawione do jej zakupu są jednak tylko podmioty świadczące usługi księgowe na zewnątrz.

Do tej pory zakres licencji dedykowanych biurom rachunkowym nie obejmował modułów Faktury oraz Handel. Ta sytuacja zmieni się na szczęście od 1 kwietnia bieżącego roku, kiedy to w ofercie Comarchu pojawią się licencje Faktury BR, Handel BR oraz Handel Plus BR. Cenowo kształtować będą się następująco:

  • Faktury BR – 295 PLN netto.
  • Handel BR – 1 995 PLN netto.
  • Handel Plus BR – 2 995 PLN netto.

Powyższe ceny to oczywiście ceny za jedno stanowisko, czyli za jeden równoczesny dostęp. Oprócz wersji stacjonarnej nowe moduły BR dostępne będą także w modelu usługowym, czyli w tak zwanej chmurze. Tutaj ceny wyglądają następująco:

  • Faktury BR – 35 PLN netto / miesiąc.
  • Handel Plus BR – 149 PLN netto / miesiąc.

Brak Handlu BR to nie przeoczenie, po prostu w wersji chmurowej wszystkie moduły oferowane są w wersjach Plus.

Z uwagi na wymóg jednorodności całej instalacji, wszystkie biura rachunkowe, które zainteresowane będą zakupem Faktur lub Handlu po 1 kwietnia będą mogły nabyć tylko i wyłącznie moduły w wersjach BR. Z kolei biura, które już wcześniej nabyły wspomniane licencje w wersjach jednofirmowych, zobowiązane będą do ich zmigrowania do wersji dla biur rachunkowych, w przeciwnym wypadku zablokowane zostaną wszelkie możliwości edycji licencji, łącznie z możliwością odnowienia gwarancji na program.