Skip to main content

System Comarch CDN XL jest flagowym produktem krakowskiego producenta systemów informatycznych, firmy Comarch. Rozwiązanie to jest stale modernizowane i dostosowywane do zmieniających się realiów i trendów rynkowych.

W odpowiedzi na rosnącą popularność tak zwanych rozwiązań SaaS-owych (ang. Software as a Serviceoprogramowanie jako usługa), Comarch udostępnił do użytku system CDN XL w chmurze obliczeniowej (jako tzw. iXL24). Był to kolejny krok w kierunku chmury, po tym, jak swą premierę miała iOptima24.

Równolegle trwają prace nad stałym rozwijaniem niezależnych, mniejszych aplikacji z linii iComarch24. Jedną z nich jest narzędzie iBard24, którego podstawową funkcjonalnością jest tworzenie kopii bezpieczeństwa dokumentów i danych zgromadzonych w bazie danych systemu.

Celem rozpropagowania tej usługi wśród firm pracujących na systemie CDN XL tylko teraz każda z nich może otrzymać na jeden rok konto o pojemności 2 GB bez żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli użytkownik XLa potrzebuje większej pojemności, wówczas może dokonać zakupu konta 30 GB z rabatem sięgającym nawet 20%!