Skip to main content

 Kasa fiskalna Novitus NEXT - mechanizm drukującyOstatnio coraz częściej możemy usłyszeć o rozwijanym w Ministerstwie Finansów pomyśle zdjęcia z przedsiębiorców obowiązku archiwizowania paragonów – czy to w formie tradycyjnych rolek, czy też na kartach pamięci. Nowy sposób ma polegać na zapisywaniu tych danych na bieżąco w chmurze obliczeniowej. Firma Novitus jako pionier na tym polu stawia właśnie swój pierwszy krok w tym kierunku, zapowiadając wprowadzenie do sprzedaży kasy fiskalnej Novitus NEXT. Poza ergonomiczną klawiaturą, kasa posiada zintegrowany ekran dotykowy, za którym kryje się mobilna technologia pracująca w oparciu o system Android.

Z pewnością nie jest to kolejna kasa z istniejących już segmentów urządzeń fiskalnych, ponieważ jak podkreśla sam producent – ma ona wytyczyć całkiem nową drogę, a świadczyć o tym mają zastosowane innowacje:

 • Podwójny interfejs. Wymiary kasy Novitus NEXT z pewnością nie pozwalają zaklasyfikować jej do grona ultramobilnych urządzeń, za to umożliwiają korzystanie z podwójnego interfejsu – tradycyjnej, dwudziestoprzyciskowej klawiatury oraz ekranu dotykowego, który daje znacznie większe możliwości programowania wirtualnych przycisków oraz wyświetlania pełniejszej informacji o produkcie.
 • Współpraca z chmurą obliczeniową. Usługa NOVIcloud to przede wszystkim dwie funkcjonalności, stanowiące wartość dodaną do kasy Novitus NEXT, a w przyszłości – także do innych urządzeń fiskalnych:
  • Archiwizacja – całkowicie bezpłatne zabezpieczenie bazy oraz indywidualnych ustawień każdego podłączonego urządzenia na zabezpieczonych serwerach NOVIcloud;
  • Zarządzanie biznesem w trybie online – umożliwia centralne programowanie cen, kontrahentów, monitorowanie sklepów i stanów magazynowych oraz dokonywanie na tej podstawie analiz sprzedażowych z każdego miejsca na świecie.
 • Kasa fiskalna Novitus NEXT & NOVIcloudDostępność raportów. W każdej chwili z poziomu kranu dotykowego możliwe jest uzyskanie raportu dot. faktur, paragonów, środków płatniczych, niefiskalnych, sprzedażowe, jak i pozwalających analizować przepływ asortymentu.
 • Funkcjonalności internetowe: błyskawiczny dostęp do dowolnie skonfigurowanej poczty elektronicznej oraz przeglądarki WWW.
 • Funkcjonalności multimedialne: Możliwość przeglądania galerii zdjęć produktów oraz odtwarzania umilającej klientom zakupy muzyki lub informacji o promocjach.
 • Funkcjonalności organizacyjne: Kalendarz, zegar, kalkulator oraz spis kontaktów ułatwi wydajną organizację czasu.

Kasa fiskalna Novitus NEXT - mechanizm drukującyNależy wspomnieć także o dostępności funkcjonalności znanych z innych nowoczesnych urządzeń fiskalnych:

 • Japoński mechanizm drukujący. Parkowanie papieru odbywa się od razu po wrzuceniu rolki do zasobnika, co umożliwia natychmiastową pracę; po wydrukowaniu paragonu automatycznie zostanie on precyzyjnie odcięty.
 • Zestaw złączy komunikacyjnych niezbędnych na profesjonalnym stanowisku sprzedaży umożliwi podłączenie m.in skanera kodów kresowych, inwentaryzatora, szuflady oraz wagi elektronicznej, a gniazdo USB pozwoli skorzystać z lokalnej sieci WiFi lub modemu 3G.

Dokładny termin, ani cena nowej kasy fiskalnej Novitus next nie są jeszcze znane, gdyż urządzenie jest jeszcze w trakcie procedury homologacji. Możemy być pewni, że te informacje zostaną udostępnione, gdy tylko zostanie ona pomyślnie zakończona.