Skip to main content

Sprzedaż w sklepie internetowym nie jest nowym rozwiązaniem. Ostatnio jednak zauważamy wzrost zainteresowania rozwiązaniami e-commerce w małych i średnich firmach. Przedsiębiorcy coraz częściej pytają nas o możliwości stworzenia e-sklepu czy zintegrowania go z systemem handlowo-magazynowym. Dlaczego?

Sprzedaż przez Internet jest świetnym uzupełnieniem sprzedaży stacjonarnej, może też służyć jako podstawowy model działalności. Obecność sklepu w sieci zwiększa możliwości dotarcia do nowych klientów, znacznie rozszerza obszar działalności oraz pozwala na zminimalizowanie np. negatywnego wpływu ograniczenia handlu stacjonarnego w niedziele, co ostatnio jest bolączką wielu właścicieli firm. Sprzedaż internetowa jako dodatkowy kanał sprzedaży przekłada się na większe zyski, a jako podstawowa forma działalności zapewnia dużą mobilność i niskie koszty obsługi.

Z kolei z punktu widzenia klienta możliwość złożenia zamówienia przez Internet o każdej porze, za pomocą telefonu, tabletu czy komputera, jest znaczącą oszczędnością czasu. Wybór dogodnej formy dostawy i płatności, możliwość skorzystania z dodatkowych promocji czy sprawdzenia opinii użytkowników to kolejne plusy zakupów internetowych. Trzeba pamiętać o tym, że klienci nie szukają tylko najniższej ceny – ważne jest dla nich także bezpieczeństwo zakupów oraz jakość obsługi.

Żeby jednak sklep internetowy nie generował niepotrzebnie dodatkowej pracy, warto zintegrować go z systemem sprzedażowym. Dzięki temu nie trzeba ręcznie przenosić zamówień, kontrahentów i uzupełniać towarów, można także zautomatyzować tworzenie dokumentów sprzedaży. Można skorzystać z rozwiązań udostępnianych przez producentów systemów ERP – np. Comarch e-Sklep czy enova365 e-Sklep Konektor. Można także sięgnąć po rozwiązania autorskie, takie jak integratory POLKAS. Są to narzędzia umożliwiające połączenie programów Comarch ERP Optima i enova365 z platformami e-commerce takimi jak np. Sote, PrestaShop, Magento czy też z systemem BaseLinker. Rozwiązania te są modyfikowalne i można je w razie potrzeby rozbudować o dodatkowe funkcjonalności.

Jeżeli chcą Państwo wdrożyć lub zintegrować system ERP z e-sklepem, POLKAS jest do Państwa dyspozycji – 12 634 05 44 lub erp@polkas.pl.