Skip to main content

Paragon za usługę medyczną czyli kasa fiskalna w gabinecie lekarskim.

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 roku zmiejszające o połowę limit obrotów zwalniających z zastosowania urządzenia fiskalnego wpłynie w takim samym stopniu na lekarzy jak i innych podatników. Od nowego roku kasę fiskalną będą musieli zakupić lekarze których roczny obrót ze sprzedaży detalicznej przekroczy 20 tys. Do tej pory podatnicy których obrót nie przekroczył 40 tys.mogli skorzystać ze zwolnienia.

Reasumując w roku 2013 ponad sto podmiotów gospodarczych rozpocznie ewidencjonowanie obrotów za pomocą kasy fiskalnej. Nie wiadomo jednak jaki procent ogółu stanowić będą lekarze. Czy za usługę prywatną otrzymamy paragon? W praktyce powinno to wyglądać następująco: każda osoba fizyczna która nie prowadzi działalności gospodarczej oraz rolnicy ryczałtowi powinni po skorzystaniu z prywatnych usług medycznych otrzymać potwierdzenie w postaci paragonu. W przypadku lekarzy obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy powstaje tylko przy leczeniu prywatnym. W leczeniu na NFZ to Fundusz jest podmiotem płacącym podatki. Dla przypomnienia: w 2011 roku lekarze zostali włączeni do grupy podatników zobowiązanych do ewidencji obrotów przy pomocy kasy fiskalnej ( rozporządzenie od 1 maja 2011 roku). Obowiązek ten objął zarówno lekarzy stomatologów, weterynarzy jak i terapeutów. Wielu lekarzy mimo tego nadal korzystało ze zwolnienia podmiotowego. W 2013 roku w przypadku zmniejszenia o połowę limitu obrotów obowiązek ten będzie dotyczył wielu podatników.

Zakup kasy to dopiero początek..

Wydatek związany z zakupem kasy fiskalnej to stosunkowo najmniejszy problem, zwłaszcza że podatnik przy zakupie pierwszego urządzenia ma możliwość uzyskania dofinansowania ( 90% wartości urządzenia nie więcej niż 700 netto od zakupu netto kasy). Klient dokonujący zakupu jest zobowiązany do wielu czynności związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży m.in. do przechowywania kopii dokumentów kasowych, dokumentacji o przebiegu eksploatacji urządzenia. Podatnik musi liczyć się też z tym że w razie konieczności, na żądanie właściwych organów ma obowiązek udostępnić kasę do kontroli jej stanu. Dlatego tak ważny jest zarówno wybór odpowiedniego urządzenia jak i w perspektywie serwis, który w każdej chwili służy doradztwem i pomocą w tym zakresie.

Pomożemy Ci w zakupie urządzenia…

 

Kasa fiskalna Novitus NANO EKasa fiskalna Novitus NANO E

 

Kasa fiskalna Elzab MINI E Kasa fiskalna Elzab MINI E

 

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJKasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

 

Kasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS EKasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS E

 

Firma PolKas poza bogatą ofertą urządzeń fiskalnych oferuje Państwu również opiekę serwisową a wieloletnie doświadczenie pozwala nam wesprzeć Państwa placówkę na każdym etapie jej rozwoju.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zadzwoń pod nr tel.: 12 634 05 44  lub napisz info@polkas.pl