Skip to main content

Obowiązkowa kasa fiskalna w kancelarii prawnej.

Zmiany przewidziane na 1 stycznia 2013 roku dotyczące zmniejszenia o połowę limitu obrotów ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych będą dotyczyły również grupy prawników. Dotychczasowy roczny limit który wynosił 20 tys.dla podatników rozpoczynających działalność oraz 40 tys. dla kontynuujących działalność zostaje zastapiony limitem 20 tys. Kwota 20 tys. to limit roczny. W przypadku tych podatników którzy rozpoczynają sprzedaż w trakcie roku musi być ona proporcjonalnie pomniejszona. Wprowadzenie nowych zasad ewidencjonowania obrotów w praktyce będzie oznaczało że obowiązek ten dotyczyć będzie zarówno jednoosobowych mikrofirm jak i drobnego handlu. Podatnicy którzy w 2012 roku zwolnieni byli z obowiązku posiadania kasy fiskalnej a przekroczyli 20 tys. obrotu od 1 marca 2013 roku będą musieli zainstalować kasę. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 stycznia 2013 roku i będzie obowiązywało do końca 2014 roku.

Przypomnijmy że prawnicy jako grupa zawodowa która dotychczas korzystała ze zwolnienia w maju 2011 roku musiała zapoznać się z podstawowymi zasadami związanymi z ta formą ewidencji obrotu.

Prawniku kup kasę i skorzystaj z ulgi.

Wydatek związany z zakupem kasy fiskalnej to stosunkowo najmniejszy problem, zwłaszcza że podatnik przy zakupie pierwszego urządzenia ma możliwość uzyskania dofinansowania ( 90% wartości urządzenia nie więcej niż 700 netto od zakupu netto kasy). Klient dokonujący zakupu jest zobowiązany do wielu czynności związanych z ewidencjonowaniem sprzedaży m.in. do przechowywania kopii dokumentów kasowych, dokumentacji o przebiegu eksploatacji urządzenia. Podatnik musi liczyć się też z tym że w razie konieczności, na żądanie właściwych organów ma obowiązek udostępnić kasę do kontroli jej stanu. Dlatego tak ważny jest zarówno wybór odpowiedniego urządzenia jak i w perspektywie serwis, który w każdej chwili służy doradztwem i pomocą w tym zakresie.

Pomożemy Ci w zakupie urządzenia..

Poznaj nasza ofertę dla prawników:

 

Kasa fiskalna Novitus NANO E lex

 

Kasa fiskalna Elzab MINI E Kasa fiskalna Elzab MINI E

 

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJKasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ

 

Kasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS EKasa fiskalna Novitus MAŁA PLUS E

 

Firma PolKas poza bogatą ofertą urządzeń fiskalnych oferuje Państwu również opiekę serwisową a wieloletnie doświadczenie pozwala nam wesprzeć Państwa placówkę na każdym etapie jej rozwoju.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji zadzwoń pod nr tel.: 12 634 05 44  lub napisz info@polkas.pl