Skip to main content

Osoby zarządzające firmą zdają sobie często sprawę, że samo wdrożenie systemu ERP nie ma na celu generowanie bezpośrednich oszczędności. Przynosi ono jednak korzyści w różnych obszarach.  Jednym z nich jest  zwiększenie wydajności. Ma ono miejsce zarówno w firmach z branży handlowo-dystrybucyjnej jak i produkcyjnych. W przypadku firm handlowo – dystrybucyjnych kluczowa jest możliwość obsługi większej sprzedaży przez ten sam zespół ludzi. Systemy ERP takie jak Comarch Optima czy enova365 dają możliwość zarządzania sprzedażą z różnych źródeł np. sklep internetowy ,sprzedaż w punktach detalicznych, platformę B2B.

Dla firm produkcyjnych kluczowa jest optymalizacja wykorzystania parku maszyn. System umożliwia planowanie produkcji i eliminuje przestoje.

Informacje zbierane przez system ERP.

W każdym typie firmy kluczowe jest zbieranie informacji.  Samo zbieranie informacji nie przynosi korzyści. Dzięki nim firmy mogą jednak kalkulować zarówno koszty jak i zyski w poszczególnych obszarach działania czy to handlowych czy produkcyjnych. Dodatkowo eliminują konieczność gromadzenia i  przesyłania dokumentów w formie papierowej. Odciąża to pracowników z obowiązków oraz redukuje koszty przesyłania tradycyjnych dokumentów.

Ogranicza też ryzyko zaginięcia dokumentów oraz ułatwia ich magazynowanie.

Gdy posumujemy wszystkie wcześniej wymienione korzyści okazuje się, że są to już pokaźne kwoty.

Zyski z wdrożenia systemu ERP.

Dzięki  systemowi ERP dostęp do danych jest dużo lepszy niż przed wdrożeniem. Dzięki nim można określać jaką drogą w rozwoju należy podążać. Pokazują one, które produkty najlepiej się sprzedają oraz jaki jest z nich zysk. W firmach produkcyjnych możemy otrzymać informację zwrotną o kosztach produkcji oraz zużyciu materiału. Ułatwia to planowanie produkcji oraz ogranicza koszty.

Jeśli chcą Państwo oszacować ile można zarobić na wdrożeniu systemu ERP w Państwa branży zapraszamy do kontaktu  12 634 05 44 lub pod e-mail erp@polkas.pl