Skip to main content

Comarch opublikował badanie rynku, pokazujące skalę zastosowania w polskich firmach rozwiązań backupu online oraz wskazujące główne powody, dla których firmy decydują się na tworzenie kopii zapasowych w chmurze.

W badaniu, które przeprowadzone zostało w lutym bieżącego roku, wzięło udział prawie 8.500 klientów, wykorzystujących w swojej pracy rozwiązanie iBard24 – narzędzie do backupu online autorstwa Comarch. Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, aż 74% badanych wykorzystuje iBard24 do tworzenia kopii zapasowych danych z programów finansowo – księgowych oraz z systemów klasy ERP.

Prawie wszyscy badani tworzą kopie zapasowe danych zawartych na dyskach firmowych, głównie z programów do poczty elektronicznej. Co czwarty badany korzysta z mechanizmu, który umożliwia stworzenie linku do konkretnego pliku lub dokumentu, a następnie udostępnienie go klientom lub znajomym.

Jako główny powód korzystania z backupu online 63% respondentów wskazuje bezpieczeństwo danych, 58% z nich kieruje się niską ceną, a dla 37% badanych najważniejszym argumentem jest łatwość i intuicyjność obsługi narzędzia iBard24.

Badanie pokazuje przede wszystkim to, że coraz większa część przedsiębiorców uświadamia sobie jak ważne jest zabezpieczenie danych przechowywanych w firmie. Co ważne, 9 z 10 użytkowników iBard24 poleca go innym przedsiębiorcom.