Skip to main content

Od dłuższego czasu obserwujemy sukcesywny wzrost popularności różnego rodzaju rozwiązań informatycznych udostępnianych w tak zwanej „chmurze”. Polega to na tym, że użytkownik loguje się do oprogramowania za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

W modelu tym dostępne są zarówno powszechnie używane systemy (np. pakiet Microsoft Office 365), jak i programy do prowadzenia firmy, np. Comarch iOptima24.

Kolejnym systemem dostępnym w modelu usługowym jest enova, w wersji on-line nazwana enova365. W pierwszej kolejności w enovie365 udostępniono moduł enova Handel Start, którego funkcjonalności mieszczą się między wersją srebrną, a złotą enovy stacjonarnej (mimo kilku ograniczeń w porównaniu do wersji złotej, moduł umożliwia na przykład prowadzenie kilku magazynów).

System enova dostępny może być w następujących modelach:

  • w chmurze publicznej – zainstalowany na platformie Azure,
  • w chmurze prywatnej – zainstalowany na serwerze klienta (użytkownika).

Niewątpliwym atutem tego drugiego modelu jest to, że umożliwia on równoczesne korzystanie zarówno z enovy stacjonarnej, jak i enovy365. Może być to przydatne na przykład w firmie, która pracuje już na enovie w wersji stacjonarnej, a potrzebuje umożliwić dostęp do programu zdalnie, spoza siedziby, np. dla handlowców czy managera.

Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania dotyczące oprogramowania enova w chmurze.