Skip to main content

Drukarki etykiet (często spotykane pojęcie: drukarki kodów kreskowych) to urządzenia stosowane do wydruku etykiet samoprzylepnych. Dzięki nim w sposób łatwy i szybki możemy wydrukować różnego rodzaju naklejki samoprzylepne (etykiety). Z druku termicznego możemy uzyskać jedynie kolor czarny, wydruk kolorowy uzyskamy stosując odpowiednie taśmy barwiące ale przy użyciu drukarki termotransferowej.

Co jest lepsze? Druk termiczny czy termotransferowy? Czym się różnią?

  • Druk termiczny ( DT ang. direct thermal)- jest stosowany w przypadku etykiet o krótkim czasie eksploatacji. Wydruk termiczny jest nieodporny na wysoką temperaturę , wilgoć i czas. Najczęściej etykiety te stosujemy jako naklejki na artykuły spożywcze, na paczki i towary których oznaczenia nie muszą być długotrwałe a które to są przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych.
  • Druk termotransferowy ( TTR ang. thermal transfer)- jest zdecydowanie trwalszy, zbliżony do laserowego, odporny na temperaturę ( nie czernieje pod wpływem światła słonecznego).

Podsumowując: jeśli nie ma konieczności przechowywania znakowanych towarów latami i nie będą one narażone na działanie promieni słonecznych wystarczy nam zastosowanie druku termicznego.