Skip to main content

 

Często klienci pytają nas czym różni się wdrożenie oprogramowania od jego instalacji?

Otóż instalacja programu polega po prostu na „wyjęciu programu z pudełka”, włożeniu płytki CD z instalką programu do napędu i klikaniu „dalej”, „dalej”, „dalej”…

Dziś na tego typu „instalacje” nie ma już w zasadzie miejsca (na szczęście!), firmy wdrożeniowe bazujące na nich szybko znikają z rynku. W chwili obecnej klienci oczekują bowiem dostosowania, spersonalizowania programu pod kątem własnych potrzeb (czyli właśnie wdrożenia). Bardzo często niezbędna jest również migracja danych z poprzednio używanego systemu oraz integracje z rozwiązaniami zewnętrznymi.

Wśród tych ostatnich coraz większą popularność zyskują integracje z różnego rodzaju narzędziami e-commerce. Mogą to być konektory pomiędzy systemami ERP typu enova365, Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Sage Symfonia, a platformami e-Sklepów takimi jak na przykład:

  • PrestaShop

  • Sote

  • Magento

  • Shoper

  • IAI Shop

lub integracja któregoś z tych programów z uniwersalnym narzędziem do obsługi e-handlu, jakim jest BaseLinker, zawierający oprócz platform e-Sklepów także obsługę portali aukcyjnych typu Allegro, eBay czy Amazon.

Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi POLKAS dysponuje własnym działem programistycznym, dzięki czemu wszelkie prace polegające na pisaniu dodatków, integracji i konektorów realizujemy własnymi siłami. Przekłada się to oczywiście bezpośrednio na terminy oraz na ceny takich usług.