Skip to main content

Nowa wersja e-Sklep to kolejna już odsłona funkcjonalności sprzedaży online oferowanej przez Comarch. Jakie zmiany przynosi użytkownikom Comarch e-Sklep w wersji 2019.2?

Głównym ulepszeniem jest wprowadzenie obsługi rabatów pakietowych z Comarch ERP Altum. Dzięki temu można oferować Klientom detalicznym i hurtowym nowy rodzaj promocji.

Wprowadzono także możliwość wyświetlenia szczegółów zamówienia dla Klientów niezalogowanych. Nowa wersja to także dodatkowe mechanizmy wspierające zarządzanie bardzo dużą liczbą kuponów rabatowych – umożliwiono ich grupowanie w kampanie, dzięki czemu można seryjnie zmieniać parametry handlowe dla wszystkich kuponów w danej kampanii. Kolejną zmianą w tym obszarze jest termin wysłania maila z kuponem za zapis do newslettera – maile te są teraz wysyłane niezwłocznie po potwierdzeniu zapisu przez subskrybenta.

Wśród dodatkowych funkcji pojawił się także eksport szablonów bez bannerów. Bannery można wyeksportować i zaimportować oddzielnie, bez sprawdzania limitu wielkości danych. Pozawala to na przenoszenie szablonów, w których dodano dużą ilość bannerów.

W nowej wersji umożliwiono pełną edycję tytułu płatności na każdej płatności online oddzielnie. Użycie w tytule odpowiedniego makra zwraca numer zamówienia w sklepie. Dodano także miniaturki zdjęć towarów na szczegółach zamówienia w panelu administratora – zdjęcie to jest jednocześnie linkiem do towaru w sklepie.

Zmiany dotyczą różwnież zarządzania aukcjami Allegro – dodano przycisk „Pobierz parametry” na liście aukcji, który pojawia się, gdy dane w sklepie są nieaktualne, zmieniono także sposób wyświetlania podpowiedzi kontekstowych do pół na formularzu aukcji.

W nowej wersji udostępniona także Comarch e-Sklep Sync, który może działać także z przyszłymi wersjami sklepu, dzięki czemu aktualizacja sklepów w wersji B2B nie będzie wymuszała jednoczesnej aktualizacji e-Sklep Sync.

W szablonach graficznych Bursztyn, Opal, Agat i Szafir wprowadzona została możliwość ponawiania płatności online na stronie „Dziękujemy za złożenie zamówienia” oraz wyświetlanie numeru listu przewozowego w szczegółach zamówienia w profilu Klienta.

Odświeżeniu uległ także interfejs aplikacji mobilnej, która jest teraz bardziej intuicyjna i przejrzysta. Oprócz tego w aplikacji umożliwiono dodawania ulubionych towarów do przechowalni i funkcję sprzedaży do krajów zagranicznych.

Trwają wciąć prace nad udostępnieniem kreatora do tworzenia wyglądu graficznego sklepu – wersja BETA wg planów Comarch ma pojawić się w kwietniu, o czym na pewno będziemy informować.

Wszystkich zainteresowanych aktualizacją, wdrożeniem lub wsparciem technicznym dla e-Sklepu Comarch zapraszamy do POLKAS – nasi doradcy udzielą Państwu wszelkich potrzebnych informacji.