Tepro – Pakowarka próżniowa PP22

Kategoria:

Opis

Model PP22 jest najmniejszą produkowaną przez TEPRO pakowarką próżniową dwukomorową. Wyposażenie maszyny w dwa stanowiska pakujące (komory) pozwala na optymalizację wydajności maszyny. W trakcie trwania  pakowania w jednej z komór możliwy jest załadunek drugiej komory, dzięki czemu maszyna może bezzwłocznie wykonać kolejny cykl.

Wykonana ze stali nierdzewnej maszyna wyposażona jest w pojedynczą pokrywę zaopatrzoną w dwie listwy zgrzewające o długości zgrzewu 490 mm. Pokrywa przemieszczana jest pomiędzy komorami ruchem wahadłowym na ramionach wspomaganych systemem sprężyn.

Urządzenie jest wyposażone w sterownik mikroprocesorowy z cyfrowym pomiarem próżni i zapamiętania i nadania nazw 25 programom pakowania. Każdy z programów umożliwia edycję wszystkich kluczowych parametrów procesu pakowania (próżnia[%], gaz[%], czas zgrzewania [s], czas odcinania [s] itp.). W trakcie pakowania parametry są wyświetlane w czasie rzeczywistym na podświetlanym wyświetlaczu LCD.

Pakowarka posiada blokowane kółka jezdne ułatwiające przemieszczanie maszyny.

 

Dodatkowe funkcje sterownika:

  • Czas oczekiwania: umożliwia automatyczne przerwanie procesu pompowania w przypadku braku zmian ciśnienia  w komorze w zaprogramowanym okresie czasu. Funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku pakowania produktów o dużej zawartości wilgoci – zapewnia osiągnięcie optymalnej próżni zapobiegając jednocześnie przed niepotrzebnym wytwarzaniem pary wodnej.
  • Próżnia pauzy: funkcja daje możliwość ustawienie przerw w procesie pompowania, umożliwiających delikatniejszą i dokładniejszą ewakuację powietrza uwięzionego w produktach porowatych i z pęcherzykami powietrza. Parametry ustawiane funkcji to wartość próżni, przy której pompowanie ma zostać wstrzymane oraz czas przerwy w pompowaniu (funkcja dostępna na zamówienie).
  • Miękkie zapowietrzenie: włączenie funkcji umożliwia delikatne zapowietrzenie komory po procesie pakowania. Funkcja stosowana jest w przypadku pakowania produktów delikatnych lub mogących posiadać ostre krawędzie. Umożliwia to zabezpieczenie produktu i opakowania przed uszkodzeniem (funkcja dostępna na zamówienie).
  • Licznik cykli z możliwością kasowania

Zapytaj o cenę pod numerem telefonu 126340544 lub mailowo na adres: info@polkas.pl