Skip to main content

Posiadanie podpisu elektronicznego czy inaczej kwalifikowanego ułatwia i przyspiesza wiele procedur w firmie. Można go wykorzystać we wszystkich dokumentach – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych – jest bowiem równorzędny z tradycyjnym podpisem. Coraz częściej używają go także osoby prywatne. Podpis elektroniczny szczególnie przydatny okazuje się podczas pracy zdalnej, ponieważ dzięki niemu można finalizować działania biznesowe bez wychodzenia z domu czy z biura.

Podpis elektroniczny znajduje coraz więcej zastosowań przede wszystkim w sprawach urzędowych, relacjach z administracją, podczas podpisywania umów, przekazywania różnego rodzaju dokumentów, składania sprawozdań, ofert handlowych, wystawiania faktur elektronicznych etc. Niezbędny jest do korzystania z aplikacji Płatnik, e-KRS, umożliwia współpracę z platformami e-GIODO, e-Deklaracje, e-PUAP, wysyłkę plików JPK, czy przesyłanie wniosków do różnych instytucji. Ułatwia i przyspiesza załatwienie spraw m.in. w ZUS, Urzędzie Celnym, Urzędzie Skarbowym czy sądach. Podpis elektroniczny niezbędny jest także przy uczestniczeniu w zabezpieczonych aukcjach czy przetargach elektronicznych. Również wszelkiego typu umowy cywilno-prawne czy dokumenty związane z zatrudnieniem czy obsługą pracowniczą mogą być podpisane za jego pomocą. Dzięki podpisowi kwalifikowanemu można zapewnić pewną i bezpieczną korespondencję elektroniczną z klientami czy wiarygodność przesyłanych e-faktur.

Wszystkie te aspekty zyskały na znaczeniu w czasie epidemii, gdy większość firm i instytucji realizowała działania biznesowe i administracyjne on-line – i coraz więcej przy tej opcji pozostaje. Dlatego aby zaoszczędzić czas, ułatwić pracę i przyspieszyć realizację spraw urzędowych, warto sobie taki podpis kwalifikowany wyrobić.

Jest to możliwe także za pośrednictwem POLKAS, warto więc o tej opcji pamiętać, zarówno przy wdrożeniu systemu ERP, jak i później, w trakcie korzystania z niego. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości wszystkich aktualnych i nowych Klientów!