Skip to main content

Placówki medyczne i gabinety lekarskie już przygotowują się na mające wejść w życie z dniem 31 lipca 2014 roku zmiany w prawie, dotyczące prowadzenia przez nie dokumentacji medycznej. Dokumentacja prowadzona do tej pory w formie papierowej będzie musiała być zastąpiona przez tzw. e-dokumenty, czyli dokumenty w wersji elektronicznej. Jest to kolejny po e-fakturach krok zmierzający do wprowadzenia elektronicznego obiegu dokumentów.

Począwszy od dnia 23 sierpnia 2012 firma PolKas oferuje Państwu oprogramowanie OPTIMed, przeznaczone do prowadzenia e-dokumentacji w przychodniach i innych placówkach medycznych. Umożliwia ono kompleksową obsługę pacjentów, począwszy od rejestracji (przez internet, telefonicznie lub osobiście), poprzez wizytę w gabinecie lekarskim, aż do wystawienia recepty. Pozwala na rozliczenia z NFZ, prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej, a pacjentom daje wgląd on-line do własnej kartoteki i historii leczenia.

Oprogramowanie OPTIMed dedykowane jest to prowadzenia dużych placówek medycznych (np. szpitali), a OPTIMed24 to oprogramowanie dla gabinetów lekarskich  oraz przychodni.

Biorąc pod uwagę fakt, że do wprowadzenia nowych przepisów pozostało stosunkowo niewiele czasu, zachęcamy do kontaktu z nami celem zapoznania się ze szczegółami rozwiązania Comarch OPTIMed.