Skip to main content

WMS (Warehouse management software) – to oprogramowanie do zarządzania magazynem. Pozwala na kontrolę, koordynację i optymalizację działań, procesów i operacji wykonywanych w magazynie. Chodź każdy program WMS można dopasować do indywidualnych potrzeb, to każdy z nich posiada cztery podstawowe funkcje:

Zarządzanie przyjęciami – umożliwia zarządzanie przyjęciem towaru na magazyn z różnych źródeł (np. różni dostawcy, zwrot od klienta, przesunięcie między magazynowe). Pozwala na kontrole ilości i jakości przyjmowanego towaru.

Zarządzanie lokalizacją – na podstawię wcześniej przyjętych reguł, pozwala na na określenie najlepszej lokalizacji na umieszczenie danego towaru.

Zarządzanie kontrolą stanu magazynowego – pozwala określić w czasie rzeczywistym położenie i ilość towaru na magazynie.

Zarządzanie procesem wysyłki – funkcja związana z procesem kompletacji i wysyłki towaru z magazynu. Daję także możliwość odesłania towaru do dostawcy lub przesunięcie między magazynowe.

WMS posiada wiele innych opcji jak np. drukowanie etykiet czy możliwość pracy na skanerach kodów kreskowych. Oprogramowanie to można zintegrować z firmowym ERP.

Wiemy że każda firma posiada indywidualne potrzeby związane z oprogramowaniem dlatego jeśli poszukują Państwo WMSa dla siebie, zapraszam do kontaktu. Zespół naszych doświadczonych specjalistów na pewno dopasuje oprogramowanie do Państwa potrzeb.