Skip to main content

W życiu prywatnym wszyscy przyzwyczaili się już do bycia on-line niemal 24 h na dobę. Wystarczy sięgnąć po telefon, by odebrać maila, sprawdzić pogodę, zamieścić wpis na portalu społecznościowym, zamówić jedzenie, przesłać zdjęcia, obejrzeć film, przeczytać książkę, ocenić odwiedzone miejsce, przejrzeć newsy ze świata, zarezerwować hotel, zamówić taksówkę… Takie korzyści z bycia on-line można mnożyć bez końca.

Dlaczego zatem nie skorzystać z tego także w firmie?

Zamówienie na już? Telefon – system handlowy – zamówienie przekazane do realizacji.

Klient pyta o dostępność towaru? Tablet – system magazynowy – natychmiastowa informacja.

W podróży służbowej chcesz sprawdzić rozliczenia z kontrahentami? W telefonie masz dostęp do wszystkich informacji księgowych.

Podczas spotkania biznesowego potrzebujesz wygenerować raport zysków za ostatnie 3 lata? Żaden problem, dane masz na wyciagnięcie ręki.

Pracownik prosi o urlop, gdy jesteś w delegacji? Możesz zatwierdzić jego wniosek jednym kliknięciem.

W projekcie bierze udział wielu pracowników? Zmiany wprowadzone w dokumentach przez daną osobę będą natychmiast widoczne dla całego zespołu, co przyspieszy pracę i wyeliminuje nieporozumienia.

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, dostęp do danych firmy z niemal każdego miejsca i w dowolnym momencie pozwala na znacznie szybsze reagowanie na potrzeby Klientów, lepszą komunikację oraz usprawnia obieg dokumentów i wymianę informacji. To oczywiście tylko część zalet zarzadzania firmą on-line i przeniesienia systemu ERP do chmury.

Dodatkowe plusy to brak konieczności utrzymywania własnej infrastruktury – dane znajdują się na serwerach producenta systemu ERP. Producenci tacy jak Comarch czy Soneta zapewniają najwyższej klasy zabezpieczenie serwerów i danych przed awariami, losowymi zdarzeniami czy atakami z zewnątrz. System ERP w chmurze jest na bieżąco aktualizowany – zatem wersja programu jest zawsze najnowsza i zgodna z wszystkimi zmianami w przepisach. Nie trzeba już pamiętać o tym, by opłacić coroczną gwarancję i instalować nowe wersje, które pojawiają się nawet kilka razy w roku. Samo wdrożenie systemu w wersji on-line nie różni się niemal niczym od wdrożenia wersji stacjonarnej – nasi specjaliści przeprowadzą je dla Państwa od A do Z.

Utrzymywanie systemu ERP w chmurze nie wymaga jednorazowej, dużej inwestycji w licencje i infrastrukturę – comiesięczne opłaty pozwalają rozłożyć ten koszt i łatwo można je ująć w planowaniu finansów firmy.

Zatem czy warto zdecydować się na system ERP w wersji on-line? Oczywiście, że tak!