Skip to main content

Zasada, że najlepszym czasem na wdrożenie systemu jest ostatni kwartał roku udowodniona została wieloletnia praktyką i pozytywnym doświadczeniem firm ją stosujących. Październik zbliża się wielkimi krokami, zostało niewiele czasu na decyzję.

Tutaj padnie zapewne pytanie – dlaczego właśnie ostatni kwartał? Przecież nie ma przepisów, które w jakikolwiek sposób regulują termin wdrożenia systemu informatycznego…

Odpowiedź jest śmiesznie prosta, trzy ostatnie miesiące pozwolą na spokojną instalację i konfigurację systemu informatycznego, jego przetestowanie, i uruchomienie w najlepszym księgowo momencie – na przełomie grudnia i stycznia.

Dzięki temu możemy bezboleśnie zmienić numerację dokumentów (w trakcie roku księgowego takie działanie może wzbudzić zainteresowanie organów kontroli skarbowej), reorganizować program magazynowy, wprowadzić BO zgodny z całym poprzednim rokiem księgowym, czy zmienić system zarządzania firmą.

Humorystycznie można również dodać, że w związku z zakończeniem sezonu urlopowego, zarówno kupujący, jak i świadczący usługi wdrożeniowe są w ten czas wypoczęci, gotowi na nowe wyzwania i skorzy do podjęcia współpracy.

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić Państwa do podjęcia decyzji w temacie wdrożenia w Państwa firmach rozwiązań informatycznych, czy też zmiany obecnie posiadanego systemu do zarządzania na nowoczesne propozycje z oferty POLKAS.