Skip to main content

Przede wszystkim należy określić, jakie funkcjonalności będą w tym programie potrzebne. Czy działalność jest usługowa, produkcyjna czy handlowa? W jakich obszarach program ma służyć? Pozwoli to na wybór odpowiednich modułów – np. do fakturowania, obsługi magazynu czy kompletacji.

Niewątpliwą zaletą programów znajdujących się wśród rozwiązań POLKAS, takich jak Comarch ERP Optima czy enova365, jest prostota obsługi – przyjazny interfejs, możliwość dostosowania widoku różnych elementów do potrzeb użytkownika i intuicyjne „przemieszczanie się” między nimi. Jest to szczególnie ważne na początku obsługi programu.

Ogromnie ważne jest to, by system był zawsze zgodny z przepisami prawa, które zmieniają się czasem bardzo dynamicznie. Dlatego konieczny jest program, którego producent zadba o dostosowanie go do zmian z prawie i pozwoli pracować bez obaw. Producenci, z którymi współpracuje POLKAS, gwarantują pełną zgodność swych systemów z literą prawa.

Kolejnym plusem systemów klasy ERP, takich jak enova365 czy Comarch ERP Optima jest modułowość. Można zacząć pracę od jednego stanowiska do fakturowania, a gdy działalność się rozwinie, rozszerzyć licencję o kolejne stanowiska albo moduły do obsługi magazynu, księgowości, sprzedaży mobilnej itp. Dzięki temu system ERP rozwija się wraz z firmą.

Wybierając program do jednoosobowej działalności warto także zwrócić uwagę na narzędzia zapewniające bezpieczeństwo bazy danych – np. możliwość przechowywania kopii bazy w chmurze. Ważne jest także wsparcie firmy, który nie tylko sprzeda program, ale pomoże go wdrożyć i zapewni wsparcie zarówno pod kątem technicznym, jak i merytorycznym.

Jak widać, wybór programu musi być przemyślany i świadomy. Firma POLKAS zapewnia pomoc w podjęciu takiej decyzji, doskonale znając programy firm Comarch, Soneta i Sage. Służymy radą i wieloletnim doświadczeniem, dobierając, wdrażając i wspierając systemy ERP zarówno w jednoosobowych przedsiębiorstwach, jak i firmach działających na międzynarodową skalę.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami: 12 634 05 44 i erp@polkas.pl!