Skip to main content

W poniedziałek 2 lipca w Krakowskim Hotelu Park Inn odbyła się konferencja zorganizowana przez Comarch. Krąg autoryzowanych partnerów firmy poznał w jej trakcie najlepiej chronione tajemnice producenta i zobowiązał się do ich nieujawniania pod karą… cóż, o karach nikt nic nie mówił, ale zakładamy, że Comarch będzie nam wdzięczny za pozostawienie detali w sferze domysłów i uchylenie jedynie niewielkiego rąbka tajemnicy w wypadku niektórych pomysłów. Przynajmniej do czasu ich oficjalnej prezentacji.

Odsuwając żarty na bok – Letnie Premiery, bo tak nazywa się cykl corocznych spotkań, miały na celu przybliżyć postępy prac nad bieżącymi projektami, pokazać założenia rozpoczynanych przedsięwzięć, oraz określić plany rozwojowe w najbliższym czasie i po zakończeniu 2018 roku. Konferencja, jakkolwiek krótka, obfitowała w bardzo obiecujące zapewnienia producenta co do planowanego kierunku rozwoju systemów i usług.

Nowości jest sporo, najwięcej zmian czeka aplikacje mobilne i usługi w chmurze, co nie oznacza wcale, że Comarch choćby w najmniejszym stopniu wyhamuje rozwój systemów ERP. Producent patrzy na ręce władzy, a dokładniej na przepisy wypluwane w coraz to szybszym tempie i z coraz mniejszym poważaniem komfortu prowadzenia biznesu.

ERP XL, Optima i Altum w najnowszych wersjach obsługują Split Payment, są zgodne z RODO, pozwalają na generowanie wszystkich obowiązkowych na ten moment formatów JPK. Niezmiennie Comarch dąży do jak najszybszego dostosowywania swoich produktów do norm prawnych Rzeczypospolitej.

W „planach wydawniczych” jest równie rozszerzenie funkcjonalności WMS, oraz dalszy rozwój aplikacji z rodziny Mobile, w szczególności nowe funkcje dla „Zarządzania”. Upgrade możliwości zaliczy również Comarch Retail, który pozwoli na dostęp do funkcji analitycznych bezpośrednio z aplikacji (co jest niezwykle istotne dla niektórych firm).

Koncepcja Omnichannel wspierana przez Comarch nabiera rozpędu. Dość powiedzieć, że Comarch udostępni swoim klientom możliwość prowadzenia działań handlowych w nowym kanale dystrybucji w ramach spójnego środowiska magazynowo-księgowego. W niedługim czasie będziemy mogli Państwu przedstawić szczegóły.

Wracając do chmury, do tej pory w chmurze był ERP, hosting i iBard (backup, dysk sieciowy). Wśród ich pojawi się nowa usługa, która pierwotnie miała być jedynie projektem wewnętrznym, ale okazała się być bardzo rozwojowa. Internet Rzeczy (IoT) będzie miał w niej spory udział, a co za tym idzie pomysł jest trendy, maszeruje w jednym szeregu z zeitgeist, słowem warto będzie się mu przyjrzeć.

W odpowiednim czasie pojawią się kolejne wpisy z cyklu „Nowości…”, w których ujawnimy Państwu konkretne informacje o projektowanych obecnie aplikacjach i funkcjonalnościach, śledzenie naszej strony będzie zatem bardzo wskazane. Do zobaczenia wkrótce.