Skip to main content

Systemy ERP kojarzą się głównie z modułami do księgowości, kadr czy wystawiania faktur. Jednak mało kto wie, że systemy te są zdecydowanie bardziej rozbudowane o różnorodne moduły. Dzisiaj po krótcę przedstawimy te mniej znane (ale równie efektywne) narzędzia.

DMS – system do zarządzania obiegiem dokumentu. DMS ułatwia sprawną i szybką realizację działań, począwszy od rejestrowania dokumentów, przez ich segregowanie, klasyfikację, udostępnianie i archiwizację aż do zarządzania ich obiegami. Dzięki niemu wyszukiwanie dokumentów jest bardzo łatwe! Wystarczy wpisać nazwę dokumentu oraz przybliżonego miejsca w którym dokument ma być poszukiwany i gotowe.

TNA – system rejestracji oraz zarządzania czasem pracy, delegacjami, urlopami i innymi procesami skupionymi wokół pracownika w firmie. Rejestracja czasu pracy możliwa jest poprzez karty zbliżeniowe, aplikacje mobilne lub ręczną deklaracje rozpcozęcia jak i zakończenia dnia pracy w systemie. System ten bardzo dobrze współpracuje z innymi modułami ERP np kadrami.

OCR – technologia optycznego rozpoznawania tekstu. Program rozpoznaje kluczowe informacje na dokumentach np. w przypadku faktury rozpozna nr NIP, cene netto, brutto, walute (PLN, EUR, USD, GBP) a także pozycje na fakturze takie jak nazwa produktu lub usługi czy jednostkę miary (szt., kg., itp). Pozwala zaoszczędzić czas na ręcznym przepisywaniu dokumentów do systemu.

Aplikacje mobilne – temu tematowi w najbliższym czasie poświęcimy więcej czasu. Bogactwo możliwości jakie oferują w połączeniu z ERP są ogromne. Warto tutaj wspomnieć o aplikacji dla przedstawicieli handlowych działających w terenie. Handlowiec może w telefonie wprowadzić zamówienie które szybko trafia do realizacji. Również istnieje moduł dla przełożonego który sprawdza wynik podległych mu pracowników. Innymi wartymi wspomnienia aplikacjami są te do inwentaryzacji oraz moduł dla serwisantów.

Analizy BI – moduł pozwalający na bieżący wgląd do danych firmy na podstawie informacji wprowadzonych do oprogramowania. Działa w integracji z oprogramowaniem ERP. Analizy BI umożliwiają łatwe tworzenie spersonalizowanych zestawień biznesowych dzięki metodzi drag&drop czyli przeciągnij i upuść.

Podsumując systemy ERP mają wiele różnorodnych modułów i dodatków. W ciągu kolejnych tygodni postaramy się przybliżyć bardziej wyżej zaprezentowane moduły. Pojawią się także inne moduły nie opisane, powyżej więc śledźcie nas na bieżąco!

Jeżeli zainteresował Cie któryś z powyższych modułów i chciałbyś wdrożyć go w swojej firmie zapraszam do kontaktu na erp@polkas .pl bądź nr tel (12) 634 05 44